Close

15 kwietnia, 2019

Pomysł na balkon wczesną wiosną

Wiosna, wiosna na całego!!!

Pamiętacie o swoich balkonach, tarasach ?

  To często bliższe otoczenie niż ogród i przedłużenie salonu domu. My pierwsze prace pielęgnacyjno porządkowe mamy już za sobą. Okrywa z gałązek sosnowych została rozebrana, przycięliśmy trawy ozdobne i byliny. Jeśli posiadacie trawy ozdobne na balkonie czy w ogrodzie to polecam je przyciąć jak najszybciej.Po cięciu warto zasilić rośliny wieloletnie nawozami wieloskładnikowymi lub granulowanym obornikiem i dobrze podlać.

Na chwilę zrobiło się pusto, taki jest urok bylinowych założeń 🙂 zresztą zmienność         w przyrodzie to wartość sama w sobie.

Jakie rośliny wybrać?

W sklepach i centrach ogrodniczych jest już całkiem spory wybór roślin gotowych do posadzenia. Obecnie jednak zaważyłabym dobór do gatunków tzw. bezpiecznych czyli takich którym przymrozek czy chłód nie zaszkodzi. Do takich należą rośliny dwuletnie bratki, stokrotki, niezapominajki lub wielokolorowe prymulki. Możemy także sadzić rośliny cebulowe hiacynty, szafirki, narcyzy, krokusy, jednak teraz wiosną kupujemy           i sadzimy tylko te sprzedawane w pojemnikach.
Wymienione gatunki świetnie poradzą sobie ze zmiennymi temperaturami, które obecnie występują. Najlepiej połączyć rośliny cebulowe z bratkami lub innymi wybranymi             z powyższej listy roślinami, zapewni to dłuższe kwitnienie i dekoracyjności.

A może zainspirują Was nasze kompozycje?

15 kwietnia, 2019