Close

7 sierpnia, 2020

Ogród szkolny

Korczak Garden to społeczny ogród szkolny, który powstał dzięki zespołowej pracy uczniów, nauczycieli oraz naszej firmy. „Miłe i zaciszne miejsce do spędzania czasu podczas przerw w zajęciach lekcyjnych” – to główna potrzeba i pomysł jaki przedstawiony został przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Wieluniu. Podjęliśmy to wyzwanie 🙂 Zostało wybrane miejsce, dokonano inwentaryzacji, następnie powstały pierwsze szkice i przymiarki projektowe konsultowane z uczniami.

Powstał projekt dostępny tutaj: https://naturalgarden.pl/korczak-garden/

Chwilę po stworzeniu projektu zaczęliśmy wspólnymi siłami zakładanie ogrodu, istniejące krzewy zostały poddane czynnościom pielęgnacyjnym. Teren został pozbawiony darniny oraz poddany niwelacji, ustawione zostały obrzeża betonowe ograniczające plac rekreacyjny.

Elewacja budynku została przysłonięta przez fototapetę, tworzącą głębie oraz tło dla istniejących i nowych nasadzeń roślinnych. Nawierzchnia placu rekreacyjnego stworzona została ze żwiru rzecznego płukanego, kamień ten charakteryzuje się owalnym kształtem bez ostrych krawędzi, ustawiono meble ogrodowe w postaci ławek i stołów.

Budżet na realizacje projektu był mocno ograniczony, podczas zakładania ogrodu korzystaliśmy z pomocy sponsorów i sami też zaangażowaliśmy się charytatywnie w ten projekt.

Efekty naszej wspólnej pracy można zobaczyć w poniższej galerii zdjęciowej.

7 sierpnia, 2020