Close

29 stycznia, 2018

Ogród przy winnicy

Ogród przy winnicy to nie lada wyzwanie, działania projektowe związane z domem i ogrodem zostały podporządkowane rosnącej na działce uprawie winorośli. Teren inwestycji to działka o powierzchni 1,81 ha i regularnym kształcie.

Od frontu działki zaprojektowano parking dla gości winnicy, zaś od strony zachodniej zlokalizowany jest częściowo utwardzony podjazd prowadzący do budynków oraz upraw. Teren w pobliżu domu został podzielony na dwie strefy o różnym przeznaczeniu. Za budynkami umieszczona jest strefa prywatna gospodarza, w której znajduje się taras, warzywnik, podwyższone rabaty do uprawy warzyw i ziół. Tą strefę oddziela grabowy żywopłot z subtelnie umieszczonymi przejściami.

Pozostała część ogrodu, jest dostępna dla odwiedzających winnicę gości, zaplanowany jest w niej zagajnik brzozowy z miejscem na ognisko, plac zabaw oraz w części frontowej budynku rabata nawiązująca swoim charakterem do wrzosowiska. Na przedłużeniu osi podjazdu w części wschodniej działki zlokalizowane otoczone ceglanym murem patio. Ma nawiązywać swoim charakterem do stylu śródziemnomorskiego z rosnącymi w podwyższonych rabatach lawendą, dziewanną oraz egzotycznymi roślinami umieszczonymi w donicach. W sezonie letnim w patio będą prowadzone degustacje lokalnego wina i potraw. Wizualizacje do projektu znajdują się poniżej.

29 stycznia, 2018