Close

12 marca, 2019

Ogród przy domu parterowym w Pątnowie

Klasyczny projekt ogrodu przydomowego podzielonego na kilka stref związanych z pełnionymi funkcjami. Działka o powierzchni 2000m2, w kształcie prostokąta, usytuowana w spokojnej wiejskiej okolicy. Inspiracją do tworzenia nasadzeń był otaczający działkę krajobraz oraz roślinność. Ulubione przez inwestorów drzewa to brzozy, doskonale wpisujące się w istniejący teren.

Granicę frontową działki wyznacza ogrodzenie o prostych kształtach, do wykończenia zostały wybrane okładziny z betonu architektonicznego oraz przęsła z drewnianych elementów.

W narożniku działki umieszczone zostało miejsce na gromadzenie odpadów komunalnych, które od wnętrza ogrodu zamaskowane jest murkiem z nasadzeniem z pnączy.

W strefie frontowej zlokalizowano podjazd do zaparkowania dwóch samochodów, ciągi komunikacyjne, kojec dla psa oraz drogę łącząca z budynkiem gospodarczym.

Środkowa część działki zostanie obsadzona krzewami i drzewami owocowymi , zaś przy budynku umieszczone będą rabaty z roślin ozdobnych.

Od strony zachodniej usytuowano miejsce do uprawy warzyw oraz miejsce rekreacji i relaksu w zagajniku brzozowym. Obok zagajnika znajduje się rabata tworząca zasłonę od wiatru, rośliny są rozmieszczone w sposób piętrowy. Najbliżej ogrodzenia najwyższe świerki serbskie, następnie środkowa strefa z berberysów, traw ozdobnych, kosodrzewiny oraz najniższe rośliny sąsiadujące z trawnikiem wrzosy i wrzośce.

Zachęcam do zapoznania się z wizualizacjami 🙂

12 marca, 2019