Close

26 października, 2021

Ogród szkolny

Ogród szkolny

Korczak Garden uczniowski ogród przyszkolny.

Korczak Garden to społeczny ogród, który powstał dzięki zespołowej pracy uczniów, nauczycieli oraz naszej firmy.
„Miłe i zaciszne miejsce do spędzania czasu podczas przerw w zajęciach lekcyjnych” to główna potrzeba i pomysł jaki przedstawiony został przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Wieluniu.

Podjęliśmy to wyzwanie 🙂 Zostało wybrane miejsce, dokonano inwentaryzacji, następnie powstały pierwsze szkice i przymiarki projektowe konsultowane z uczniami.
Powstał projekt dostępny tu: https://naturalgarden.pl/korczak-garden/

Chwilę po stworzeniu projektu zaczęliśmy wspólnymi siłami zakładanie ogrodu, istniejące krzewy zostały poddane czynnościom pielęgnacyjnym. Teren został pozbawiony darniny oraz poddany niwelacji, ustawione zostały obrzeża betonowe ograniczające plac rekreacyjny.

Elewacja budynku została przysłonięta przez fototapetę, tworzącą głębie oraz tło dla istniejących i nowo posadzonych nasadzeń roślinnych. Nawierzchnia placu rekreacyjnego stworzona została ze żwiru rzecznego płukanego, kamień ten charakteryzuje się owalnym kształtem bez ostrych krawędzi, ustawiono meble ogrodowe w postaci ławek i stołów.

Budżet na realizacje projektu był mocno ograniczony, podczas zakładaniu ogrodu korzystaliśmy z pomocy sponsorów i sami też zaangażowaliśmy się w charytatywnie w ten projekt.

Efekty naszej wspólnej pracy można zobaczyć w poniższej galerii zdjęciowej

26 października, 2021